قرص نان باران بولیوی راننده میلادی

قرص نان: باران بولیوی راننده میلادی اتومبیل بزرگراه سرگرمی عکس منتخب روز

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سورپرایزی در کار نبود!

روز سه شنبه ۱۸ مهرماه خبرنگاران تصور می‌کردند در جریان یک همایش از سوی وزارت راه و شهرسازی قرار است برنامه کم کردن سود تسهیلات مسکن یکم اعلام شود ولی همه چیز خی

سورپرایزی در کار نبود!

سورپرایزی در کار نبود!

عبارات مهم : مرکزی

روز سه شنبه ۱۸ مهرماه خبرنگاران تصور می کردند در جریان یک همایش از سوی وزارت راه و شهرسازی قرار است برنامه کم کردن سود تسهیلات مسکن یکم اعلام شود ولی همه چیز خیلی معمولی پیش رفت.

به گزارش ایسنا، بعد از آنکه طی هفته جاری در رسانه ها اعلام شده است بود قرار است سود تسهیلات از محل صندوق بعد انداز مسکن یکم از ۹.۵ به ۸ درصد، مدت بازپرداخت از ۱۲ به ۱۵ سال و مدت سپرده گذاری از ۶ به ۵ ماه کم کردن یابد، همگان تصور می کردند در جریان یک همایش، عباس آخوندی این خبر را اعلام می کند ولی همه چیز تقریبا معمولی پیش رفت. وزیر صحبت کرد و درخصوص وام چیزی نگفت، در حاشیه مراسم هم در این مورد حرفی نزد.

سورپرایزی در کار نبود!

البته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این جلسه در گفت وگو با ایسنا از تلاش مجموعه وزارت راه و شهرسازی جهت کم شدن قیمت سود و زیاد کردن مدت بازپرداخت سخن گفت ولی اعلام کرد که هنوز پیشنهادات وزارت راه و شهرسازی به وسیله بانک مرکزی تصویب نشده هست. حامد مظاهریان این را هم گفت که اعلام یکی از رسانه ها مبنی بر کم کردن سود به نقل از یکی از مشاوران وزیر، ناشی از عدم فهم یکسان از عنوان بوده است.

در سوی دیگر هم بانکی ها گفتند که زیاد کردن مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن را در دستور کار دارند ولی هر پیشنهادی در این خصوص باید به تایید بانک مرکزی برسد.

روز سه شنبه ۱۸ مهرماه خبرنگاران تصور می‌کردند در جریان یک همایش از سوی وزارت راه و شهرسازی قرار است برنامه کم کردن سود تسهیلات مسکن یکم اعلام شود ولی همه چیز خی

در این باره ابوالقاسم انارکی ـ عضو هیات مدیره بانک مسکن ـ به ایسنا گفت: هر لحظه مواردی همچون کم شدن قیمت سود تسهیلات را بررسی می کنیم ولی باید منابع و مصارف این اجازه را به ما بدهد. این عنوان را مرتب رصد می کنیم هر وقت امکان تسهیل تهیه آن انجام شد اقدام خواهیم کرد. زیاد کردن مدت بازپرداخت هم اکنون در دستورکار ما هست. ولی تمام تغییرات اگر بخواهد در این حوزه انجام شود باید به تایید بانک مرکزی برسد. بانک مرکزی نیز باید به این قطعیت برسد که این مدل، خودکفایی دارد تا آن را تایید کند.

در این شرایط به نظر می رسد همه چیز به زلف منابع و اجازه بانک مرکزی گره خورده ولی شاید سوپرایزی که فعالان بخش مسکن در انتظارش هستند در هفته های آینده اعلام شود.

مصوبه کم کردن سود تسهیلات مسکن به ۸ درصد اگر به تصویب برسد، پایین ترین قیمت سود تسهیلات مسکن در تاریخ بعد از انقلاب اسلامی خواهد بود.

سورپرایزی در کار نبود!

واژه های کلیدی: مرکزی | منابع | تسهیلات | شهرسازی | تسهیلات مسکن | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz