قرص نان باران بولیوی راننده میلادی

قرص نان: باران بولیوی راننده میلادی اتومبیل بزرگراه سرگرمی عکس منتخب روز

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رونمایی از یک تشکیلات تازه در آینده نزدیک , خداحافظی غیر منتظره اصولگرایان با جمنا

باید جهت رونمایی این تشکیلات تازه منتظر بمانیم .خبرهایی در پشت پرده است که به زودی رسانه ای خواهند شد . 

رونمایی از یک تشکیلات تازه در آینده نزدیک , خداحافظی غیر منتظره اصولگرایان با جمنا

خداحافظی غیر منتظره اصولگرایان با جمنا؛ رونمایی از یک تشکیلات تازه در آینده نزدیک

عبارات مهم : سیاسی

باید جهت رونمایی این تشکیلات تازه منتظر بمانیم .خبرهایی در پشت پرده است که به زودی رسانه ای خواهند شد .

درست در شرایطی که چهرهایی از جبهه مردمی تلاش می کنند اینگونه وانمود کنند که اوضاع مناسب است و آنها در حال برنامه ریزی جهت ادامه سیاست ورزی جمنا هستند خبرهایی وجود دارد که از آخر عمر سیاسی این نوپدید سیاست کشور عزیزمان ایران حکایت دارد . یک آخر سریع هنگام که حتما می تواند یکی از هزینه های شکست در انتخابات باشد . حالا پرسش این است که آیا جمنا که جهت اجماع اصولگرایان آمده بود اکنون با اجماع اکثریت اصولگرایان جهت نبودنش مواجه شده است است ؟

رونمایی از یک تشکیلات تازه در آینده نزدیک , خداحافظی غیر منتظره اصولگرایان با جمنا

روزگار متفاوت جمنا

وقتی در ماه های آخر ریاست جمهوری حسن روحانی در جمع های خودمانی اصولگرایان بحث می شد که چگونه باید وارد انتخابات ریاست جمهوری و البته مسابقه با حسن روحانی به عنوان رییس جمهور مستقر شد نخستین مساله جهت اصولگرایان مانند هر لحظه این بود که چگونه باید عمل کرد که با سونامی نامزدی اصولگرایان مواجه نشد . یا بهتر است اینگونه گفته شود که مهمترین مساله این بود که چگونه می توان نامزد مورد نظر تصمیم سازان مهم جناح را بر دیگران برتری داد و آنها را از صحنه از بین بردن کرد . نخستین راهکار همان روش راحت و قدیمی بود . لویی جرگه راه انداختند . نامش را جبهه مردمی نهادند و در صحنه و پشت صحنه همه تلاششان را کردند تا همه به تصمیمات این تشکیلات پایبند باشند .

نتیجه هم همانی شد که همه دیدند . تصمیم سازان تصمیمشان را گرفته بودند خیلی قبل از اینکه عضویت ها در انتخابات شروع شود و حتی قبل از آنکه به محمد باقر قالبیاف اصرار کنند که در صحنه بماند . آنها یک طرح خاص داشتند جهت اردیبهشت 96 . در این ایده حتی قالیباف هم باید می ماند ولی نه تا روز آخر . این را می شود از واگویه های گلایه آمیز و در لفافه این روزهای محمد باقر قالیباف هم دید . یا حتی می توان نشانه های دقیق ترش را در صحبت پر از کنایه عزت الله ضرغامی در روز همنشینی مهم جمنا در شهر آفتاب یافت . آنجا که او نگرانی های سعید جلیلی در مورد جمنا را به همه یادآوری کرد.

باید جهت رونمایی این تشکیلات تازه منتظر بمانیم .خبرهایی در پشت پرده است که به زودی رسانه ای خواهند شد . 

جمنا کار خودش را کرد ؛ هم صورت هایی مانند عزت الله ضرغامی و سعید جلیلی را از ورود به ساختمان وزارت کشور جهت عضویت در انتخابات بازداشت و هم شمار زیادی از کسانی که از ماه ها پیش رویای پوشیدن ردای کاندیداتوری به نمایندگی از اصولگرایان را داشتند نا امید کرد . جمنا در عوض نامزد خاص خود را در عین ناباوری بسیاری از سیاسیون اصولگرا تا روز آخر در صحنه نگه داشت و حتی محمد باقر قالیباف را هزینه پیروزی او در انتخابات در نظر گرفت.

اصولگرایان انتخابات را باختند ؛ آنهم با محوریت جمنا . این بار البته دیگر کسی در صحنه نمانده بود که اصولگرایان چرایی شکست را در عدم اجماع و بد عهدی در کنار نرفتن خلاصه کنند . حالا همه نگاه ها به جمنا دوخته شده است بود؛ به افراد پشت صحنه ای که جمنا را هدایت می کردند .

در جمنا جه می گذرد ؟

رونمایی از یک تشکیلات تازه در آینده نزدیک , خداحافظی غیر منتظره اصولگرایان با جمنا

حالا که انتخابات تمام شده است دیگر در میان اصولگرایان کمتر صورت ای پیدا می شود که میل به امر پذیری از این نقطه کانونی را داشته باشد . این را تصمیم سازانی که جمنا را پدید آورده اند اکنون به خوبی حس کرده اند.

وقتی محمد رضا باهنر گفت : «تداوم محوریت جمنا در میان اصولگرایان مشخص نیست » می شد حدس زد که به زودی صورت هایی دیگر از جناح مانند کریمی اصفهانی بگویند :« با توجه به تفکر حاکم بر افرادی که اکنون در درون جمنا هستند بعید است که جبهه مردمی این قدرت را داشته باشد که محوریت اصولگرایان را به دست گیرد. با توجه به اینکه جمنا از لحاظ قانونی هم به عنوان جبهه محسوب نمی شود.»

باید جهت رونمایی این تشکیلات تازه منتظر بمانیم .خبرهایی در پشت پرده است که به زودی رسانه ای خواهند شد . 

حالا اگر چه مدیر شورای مرکزی جمنا یعنی محمدحسن رحیمیان از تغییرهای احتمالی جبهه مردمی سخن گفته و اظهار کرده است کهقطعا در ساختار، شرکت و فعالیت هایی که این جبهه پیش از انتخابات انجام داده به دنبال بازبینی و ارتقای ساختار هستیم، ولی هستند کسان دیگری از درون جمنا که انتقادهای تند و تیزی به نوع عملکرد این تشکیلات دارند .

کسانی مانند آصفری که می گوید :« جمنا نتوانسته همه نیروهای انقلاب را جمع کند یعنی همه جریانات اصولگرایی را به آن اتحاد و انسجام برساند. یکی از دلایل این اتفاق هم به خاطر بسته نگاه کردن جمنا هست. جمنا اگر دایره را بازتر می کرد و زیاد اجازه نظریه پردازی به افراد می داد، می توانست موفق تر باشد. در واقع یکی از دلایلی که جمنا نتوانست جاذبه به حد اعلا داشته باشد، آن نگاه بسته ای بود که نتوانست همه را جمع کند».او پیشتر از بعضی مدیران جمنا به عنوان افرادسوخته نام برده بود.

رونمایی از یک تشکیلات تازه در آینده نزدیک , خداحافظی غیر منتظره اصولگرایان با جمنا

در این میان البته دایره اعتراضات به همین صورت ها ختم نشده است . جهت مثال حسین سبحانی نیا نیز در این مورد گفته است :«برخی تشکل ها مانند جبهه پیروان و بعضی مجموعه های دیگر هرکدام سابقه ای طولانی دارند و از این جهت، اینکه جمنا بتواند یک اجماعی صورت دهد و نیروهای متفاوت را با خود همراه کند، بعید به نظر می آید. این مسئله مطرح است که جمنا را یک “مجموعه های خاصی” مدیریت می کنند و از این نظر آینده جمنا را آینده موفقی نمی دانم. طبعا این مجموعه از اصولگرایان نمی توانند با آن همراه شوند. گروه های سیاسی مانند پایداری و طیف آیت الله مصباح، مدیریت جمنا را بر عهده دارند؛ بخشی از جمعیت ایثارگران هم در جمنا هستند و جمنا با هدایت و برنامه ریزی آنها شکل گرفته هست. از همین رو، این شبهه وجود دارد که گروه های مذکور که بیش از سایرین در جمنا حضور دارند، نمی توانند آن جامعیت را جهت هماهنگی کلی بوجود بیاورد.»

حالا هر چه است درست در زمانی که عوض کردن و تحولات تازه ای در ویترین جمنا رخ داده خبرهای دیگری حاکی از این است که شاید عمر جمنا به دوران مدیریت تازه نرسد . به بیان دیگر در محافل سیاسی اکنون این خبر سینه به سینه نقل می شود که عمر جمنا به آخر رسیده و گویا بعضی اشخاص موثر جناح تلاش هایی را جهت ایجاد سامانه جدیدی شروع کرده اند . ساز و کاری که بتواند شکاف های موجود را کاسته و جناح را جهت ورود به فاز تازه سیاست ورزی در فاصله زمانی باقی مانده تا انتخابات مجلس آماده کند .

این بحث گویا در همنشینی های راستگرایان سنتی مطرح شده است و از قرار خبر هایی هم به طیف چپ جناح اصولگرا رسیده است . آیا سنتی هایی که دل خوشی از جمنا در دوران انتخابات نداشته اند می توانند تشکیلات تازه جناح راست را پایه ریزی کرده و این بار آنها باشند که اختیار بیشتری در اداره جناح داشته باشند ؟

باید جهت رونمایی این تشکیلات تازه منتظر بمانیم .خبرهایی در پشت پرده است که به زودی رسانه ای خواهند شد .

اخبار سیاسی – نامه نیوز

واژه های کلیدی: سیاسی | سیاسیون | انتخابات | اصولگرایان | انتخابات مجلس | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz